Forum Rpg
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Rpg

Welcome to Dream World !
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Drumuri periculoase

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:00 pm

Rose ramase tacuta langa el. Nici ei nu prea ii placea situatia, dar acum era legata de el, fie ca vroia sau nu.
Apoi observa o stralucire micuta pe bratara si un scris aparu pe ea. Pareau a fi rune antice, caci nu intelegea scrisul. Se apropie mai mult, aproape atigandu-l cu parul, in timp ce incerca sa descifreze cateva simboluri.
-Ai carti despre limbile moarte Leo? il intreba fata concentrata si nedandu-si seama ca era prima oara cand ii pronunta numele.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:00 pm

- Carti despre limbi moarte ? , repeta intrebarea lui Rose . Da , am . In biioteca din holul central ... De ce ?
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:01 pm

-Uita-te pe bratara. Au aparut niste simboluri ciudate si cand ridic capul dam cap in cap. Auci! si imi masez locul lovit.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:05 pm

- A durut ... , isi masa capul . Hai pe aici , si o lua spre holul central si deschise niste Usi mari . Acolo era o biblioteca imensa , cu tot felul de carti , iar in fatae rau dictionare.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:06 pm

-Chiar e o biblioteca mare, murmur eu privind toata incaperea, ajungand inauntru.
Mergem spre un raion si apuc cateva carti. Prima era despre limbile piticilor si am inceput sa o rasfoiesc, dar runele nu semanau de loc. Alta carte la rand, limba vikingilor si o privesc ciudat.
Mai apuc una, ce semana a fi limba elfilor intunecati si o deschid.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:06 pm

- Probabil o fi in asta , adauga Leo , uitandu-se si el in carte . Simbolurile seamana ..
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:07 pm

-Cam da si asez cartea pe birou, dar nu inteleg nimic. Po-ti citi runele?
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:07 pm

Leo se uita peste carte , apoi la simboluri dar nu intelegea absolut nimic.
- Sunt confuz ... , adauga el clatinand din cap.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:08 pm

Am oftat prelung.
-Vom ramane asa mult si bine, daca nu descifram nimic si apuc cateva dictionare.
-Ia sa vad ce e pe aici. Trebuie sa existe ceva si ma intind dupa un dictionar gros, plasat mai sus.
Incercand sa ajung la el, il trag si pe Leo dupa mine, fiind uniti de bratara, dezechilibrandu-ne si acesta cazand peste mine. Acum toate cartile si pergamentele erau insirate pe jos.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:08 pm

- Mi-nu..nat ! , adauga Leo rosind puternic , dar in loc sa se scoale , se apleca si mai tare catre fata si o saruta , inchinzand ochii . E ceva ce il atragea la ea ... nici el nu stia ce .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:10 pm

Acum chiar ca nu stiam ce sa fac. Inainte sa apuc sa scot macar o silaba ma trezesc sarutata. Ciudat era ca nici mie nu imi displacea si ma trezesc ca-l sarut, prinsa in vraja si imi pun cealalta mana pe spatele lui Leo.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:11 pm

Leo se trase rapid , rosind puternic in obraji .
- Hai sa nu ... sa nu ne amintim de asta .. , bine ? se balbai el acoperindu-si obrajii cu palmele.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:12 pm

-Deja e prea tarziu! si incepusem sa ma incalzesc.
Apoi vad dictionarul si ma intind dupa el.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:13 pm

- H-hai sa ne uitam in dictionarul ala si sa o terminam odata ! , adauga pe un ton mai jos Leo uitandu-se si el in carte incercand sa descifreze .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:13 pm

"Tare dornic mai esti sa scapi de mine acum!" gandesc eu incercand sa il inteleg.
Rasfoiesc dictionarul in cautarea runelor si vad unele asemanatoare. Dar cum puteam sa le citesc? si pun mainile in cap.
Erau ca niste litere intortocheate, care puteau fi citite doar in oglinde vrajite.
-Asta e! sar eu facandu-l pe Leo sa tresara. Leo trebuie sa mergem inapoi in labirint, unde sunt oglinzile fermecate. Acolo e si raspunsul nostru, apoi simt cum mi se face foame. Si imi esti dator cu masa aia!
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:14 pm

- Sa stii ca pot citi si gandurile oamenilor , murmura Leo privind-o cu coada ochiului . La mine nu e cantina ! , se incrunta aceasta batand din picior . Pai .. ce mai stam ? sa mergem !
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:15 pm

-Si atunci de ce mi le citesti? Cat despre masa, nu ma refeam la cantina ci vroiam sa spun ca sunt nemancata de o saptamana. Ingerii se hranesc altfel.
Dar hai in labirint si ma ridic tinand dictionarul in mana. Pe unde o luam? il privesc eu.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:15 pm

- Le citesc involuntar , isi dadu Leo ochii peste cap apoi cand auzi de labirint , o lua inainte prin gradina . E pe aici ! , murmura brunetul dand de un gard , deschizand portile . Aici ...
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:16 pm

L-am urmat in gradina si trecand de porti ajungem inapoi in labirint. Stiind pe unde era camera oglinzilor, caci mai fusesem acolo si in alte dati si mergem drept inainte, apoi dreapta, iar drept, stanga, pana ajungem la un zid imprejmuit de flori si le dau la o parte ivindu-se o usa ce ne invita inauntru.
am intrat inauntru, inaintand pe coridul ingust plin de plante agatatoare pana ajungem la inca o usa.
-Aici e si deschid usa, inauntru, ivindu-se mai multe oglinzi.
https://2img.net/h/oi60.tinypic.com/33o5iy0.png
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:16 pm

- Acum am ajuns .. si ? De aici ? , o intreba Leo uitandu-se peste tot . Erau fel si fel de oglinzi dar nu le intelegea rostu.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:17 pm

Am intins mana catre oglinda din fata mea si suprafata ei incepu sa devina tulbure. Scrisul aparu din nou pe bratara si acesta incepu sa se reflecte in oglinda, stralucind usor. La inceput aparu scris invers, dar incet, incet cuvintele incepura sa amestece pana incepura sa se aseze in ordine si formara mai multe citate:

"Dragostea e un demon: nu-i înger mai slab de înger decât dragostea".
"In every angel a demon hydes. In every demon an agel strides."
"She was an angel craving chaos, he was a demon seeking peace."
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:17 pm

- Si asta trebuie sa o deslusim noi ? , o intreba Leo citind de cateva ori ghicitoarea . Nici nu-i trecea prin cap vreo idee cum sa rezolve aceasta chestie .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:17 pm

-Cred ca vrea sa spuna ca pana la urma ingerii si demonii nu sunt asa de diferiti pe cat cred ei. mai spune ca si un inger oricat de pur ar fi poate deveni demon si acelasi lucru despre demon.
M-am asezat pe piatra rece, simtind cum mi se inmoaie picioarele. Capul incepuse sa ma doara si mana inclestata in bratara.
-Daca nu stau putin aici o sa ma prabusesc si priveam oglinda absenta.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:18 pm

- Si totusi ... cum ne putem dezlega ? , murmura tanarul venind dupa ea cand aceasta vru sa se aseze . Incerca sa gaseasca o solutie , dar nu o gasea . Oare ... ? Nu , nu putea fi asta . Era prea absurd ca un demon ca el sa se indragosteasca de un inger .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 EmptyLun Ian 23, 2017 3:19 pm

Il privesc tinandu-mi capul in maini, apoi imi dau parul pe spate oftand.
-Cuvintele din oglinda imi dau batai de cap. Ceva are sens si incepusem sa imi frang mainile.
"Ai grija si demonul a fost odata un inger" aparura alte cuvinte pe oglinda.
-Da, stiu si eu asta! incepusem sa ma enervez uitandu-ma urat la oglinda. Nu ai nici un raspuns despre problema noastra! incepusem sa ma cert cu oglinda, asteptand ca ea sa zica ceva mai folositor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Drumuri periculoase   Drumuri periculoase - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Drumuri periculoase
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Rpg :: Dimensiunea Magica :: Labirint-
Mergi direct la: