Forum Rpg
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Rpg

Welcome to Dream World !
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Petrecerea naiadelor

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:21 pm

Enyo

Fiindca inca in trei zile se implineau 100 de ani de cand ne stabilisem pe Utopia, am hotarat sa dam o petrecere. Naiadele incepusera sa puna pancarde, bannere.
Eu lucram la niste fluturasi pe care vroiam sa ii impart prin oras. Dupa ce am terminat de scris, le-am bagat pe toate intr-un sac si cu ajutorul lui Zar am mers in oras.
Unul din secretele lui Zar era ca putea sa zboare, doar cand era curcubeu si cum toata dimineata ploauase, un curcubeu micut se forma. Zar imi lua sacul din mana si se inalta tot mai sus, apoi da drumul fluturasilor.
Anuntul de pe fluturas:"Sunteti invitati cu mic cu mare, indiferent de specie la petrecerea naiadelor ce are loc peste trei zile. Va asteptam!"
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:22 pm

Din departare , se vedea ca o silueta . O silueta de barbat , fiind calare pe ceva . Mai exact , era Ravi , suit pe Scar si veni catre castel . Ajuns in fata perdelei de apa , Ravi se transforma in pasare pentru a privi de la fereastra totul , iar Scar se transforma in bratara cu leu care o purta mereu la mana .
- Hmm , spuse Ravi urmarindu-i pe fiecare in parte dar nu dura mult si era vazut de o naiada . Intra pe fereastra , luandu-si iar forma umana .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:23 pm

Ma plimbam prin sala de bal cu spatele la fereastra. Eram cocotata pe o scara, ca sa scot pahare si cum vitrina era langa geam, mi se pare ca observ o umbra. Ma uit, nimic! Si aud zgomote din bucatarie. I-au paharele cu mine si ma duc repede acolo.
Si ce vad? Ravi era manjit din cap pana in picioare de tort. La inceput ma enervasem,apoi incep sa rad.
Inca straduindu-ma sa ma abtin ma indrept spre el.
-Ravi! exclam incantata ca venise si iau din tort. Ce dulce esti! si il ajut sa se ridice.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:33 pm

- Oh , super ! La .. multi ani ? , incepu sa rada apoi gusta si el din tort . Uhm , astea sunt pentru tine .. , si intinse mana cu un buchet superb de trandafiri .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:33 pm

-Multumesc si il pup pe obraz. Nu e ziua mea,nu inca,dar in curand noi naiadele vom face 100 de ani, de cand ne-am stabilit aici.
Apoi ma uit la el.
-Vrei sa te speli? Am si haine de schimb de la fratele meu.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:34 pm

- Da , mi-am dat seama ca nu e ziua ta .. , murmura el inca gustand din tort . E chiar gustos ... , zambi el ca un copil mic . Ar fi buna o baie ..
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:38 pm

-Atunci vino dupa mine. Sanara nu iti face griji pentru totrt, mai avem doua de rezerva.
Apoi ies pe usa bucatariei cu Ravi dupa mine, pana la etajul 12, unde aveam camera. De fapt intreg etajul era al meu.
Po-ti intra aici ii spun eu, deschizand usa dormitorului. Tu intra in baie si eu sa o caut haine de schimb.

Dormitorul

Petrecerea naiadelor Htzndh

Al doilea:

Petrecerea naiadelor Ng7f37

Baia

Petrecerea naiadelor 206yo8n
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:39 pm

- Ok , aproba Ravi scurt din cap si intra in baie dandu-si hainele jos apoi intra in dus . Tortul ala ii intra peste tot , inclusiv pe sub bluza , dar , partea buna era ca tortul a fost dulce .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:40 pm

Am mers in alt dormitor scotand haine si speram ca sa ii fie bune: o camasa neagra si blugi.
M-am intors in dormitor si ciocan la baie, dar cum ma gandeam ca nu aude din cauza apei le las pe pat si ies din dormitor.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:43 pm

Dupa un timp , iesise de la dus si imbraca hainele date de Enyo si isi puse prosopul pe cap .
- Gata , adauga Ravi , stergandu-si parul . Chiar a fost ... placut .. Petrecerea asta , aici la castel se da ?
https://2img.net/h/oi60.tinypic.com/2zydgjq.jpg
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:47 pm

-Da, aici are loc. Acum sa vad ce fac in continuare cu lista si stateam asezata pe un fotoliu.
Am insemnat ce era terminat, apoi oftez nestiind ce muzica sa aleg.
-Ceva sugestii? il intreb.
Ma intrerup din facutul listei si merg sa ma schimb dupa un dus intr-o rochita simpla neagra.
-Cum arat? ii cer parerea, iesind din camera alaturata.
Petrecerea naiadelor 2sao0h2
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:48 pm

In cele din urma , Ravi iesi din baie dar hainele fratelui lui Enyo ii erau mari asa ca isi aduse aminte o vraja in care se schimba in haine lejere . Pocni din degete , si gata . Era mai bine .
- Pai cred ca ..... , si deodata i se taia rasuflarea lui Ravi , vazand-o pe Enyo cum era imbracata . Isi largi gulerul de la bluza cu degetul , simtind cum ii este mai cald .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:51 pm

-Te simti bine? si ii pun o mana pe frunte.
Hai te rog cu mine sa aleg niste flori, apoi cd-uri. Am mes in gradina si m-am aplecat dupa flori. Am cules cateva si ma indrept spre el. Ce spui, ajung? Trebuie decorata sala de bal, insa Ravi continua sa fie putin pierdut.
-Ravi?

Gradina

Petrecerea naiadelor 9j41uq
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:51 pm

- C-ce ? , isi scutura Ravi capul apoi se uita la flori dar privirea parca tot pierduta ii era . Da , sunt minunate .. , spuse cu jumatate de gura apoi inghiti in sec.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:52 pm

-Imi pare rau ca nu ti-au venit hainele.
Apoi ca sa schimb subiectul il trag de mana in pavilion. Nu prea multa lume stie de aceasta gradina, e mai mult una secreta. Po-ti veni aici cand doresti, adaug eu. Am scos lista sa vad ce mai era. totul era aproape gata.
Cum pregatirile sunt in stadiu final, o sa inceapa la la ora sapte balul. Va tine trei zile. Mi-ar place mult daca ai ramane pana la sfarsit, il privesc eu.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:52 pm

- S-sigur o sa raman pana la final , zambi Ravi larg apoi se gandi la costumul care o sa-l poarte la bal . Nu putea sa apara in haine de strada . Rochia ti-ai aleso ?
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:53 pm

-Normal ca da, am zambit eu jucaus. Dar, curios mic ce esti, trebuie sa ai rabdare, m-am aplecat eu spre el. Dar tu ti-ai ales costum? ridic dintr-o spranceana.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:53 pm

- Da , am deja in gand cu ce sa ma imbrac , adauga Ravi . Mai ai altceva de pregatit ?
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:56 pm

-Nu, am inteles ca au ales si muzica in sfarsit. Vrei sa mananci ceva? Sau unde vrei sa stai? e ceasul abea trei.
Apoi cand vad mai aveam doar doua ore pana sa inceapa totul ma scuz fata de el.
-Trebuie sa te las momentan. Trebuie sa ma pregatesc si naiadele venira dupa mine. In plus eu trebuie sa deschid sala de festivitati, apuc sa mai zic inainte ca naiadele sa ia pe sus, iar cei el zambi.
I-am facut semn Maei sa ii arate camera si sa il ajute cu aveau nevoie.
-Ne vedem mai tarziu!
Eram in camera iar naiadele pregatisera micile detalii pentru deschidere. Ma tot intrebau daca imi placea rochia x, sau y. In cele din urma le-am spus ca ma pot imbraca si singura si plecara, rasufland usurata ca aveam putina liniste. Kazyz si Kan aveau sa soseasca si ei imi zic eu, stiind ca nu ar fi lasat o petrecere ca asta sa treaca neobservata.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:58 pm

Ravi se duse intr-una din camerele castelului si se gandi cu ce sa se imbrace . Proba mai multe
costume , dar pana la urma ramase la una singura . Neagra , simpla , perfecta pentru Ravi .
https://2img.net/h/oi60.tinypic.com/rihes0.jpg
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:58 pm

Dupa baie, m-am uscat rapid, mi-am aranjat putin parul ,apoi am imbracat o rochie frumoasa mov inchis, pentru ocazii.
Mae imi bate la usa si imi spune sa ma pregatesc. Mai arunc un ochi in oglinda, apoi cobor la etaj cu un lift si intru in sala de bal. Era intuneric, apoi luminile se aprinsera incet si un nufar urias se deschise si am pasit in centrul sau, asa cum era traditia.
-Si acum ,anunta Kazyz care aparu de nicaieri, sala de bal fi deschisa de sora mea, Enyo, printesa si mostenitoarea palatului.
Inima imi batea saraca sa iasa din piept si am tras adanc in plamani.

Petrecerea naiadelor Qxqurt
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:59 pm

Ravi auzi galagia din sala cea mare , si fugi pana acolo pentru a ajunge la timp . Deschise usa , intrand in sala si o vazu pe Enyo .
- Uaaau , mari ochii la cat de frumosa e .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 3:59 pm

Atentia imi fu atrasa de Ravi care intra in fuga pe usa, apoi ramasese tintuit locului.
Am luat in palme un pui de flacara verde si aceasta incepu sa arda jucaus, apoi sari din palmele mele ale tuturor invitatilor, apoi, se hotara sa ramana in palmele lui Ravi, care il prinse la timp.
Flacara jucausa, lua o forma micuta de zana si incepu sa danseze vesela in palmele lui, apoi sari, atinse tavanul provocand cateva artificii si lumini.
-Asta inseamna ca o po-ti invita la dans, ii sopti o naiada la ureche. Flacara alege partenerul printesei si chicoti vesela.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 4:00 pm

" Sunt varza la dans .. " , spuse Ravi in gandul lui , apoi inghiti in sec , mergand cu pasi micuti catre ea , muscandu-i buza .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor EmptyLun Ian 23, 2017 4:00 pm

-Ba nu, zise iar flacara reaparand din senin. Fii barbat! si il impinse catre ea.
Am inceput sa rad si i-am facut semn micutei flacari sa fie cuminte, apoi inaintez spre Ravi.
-Ce frumos esti imbracat in costum si il prind de maini, zambind larg.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Petrecerea naiadelor Empty
MesajSubiect: Re: Petrecerea naiadelor   Petrecerea naiadelor Empty

Sus In jos
 
Petrecerea naiadelor
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Rpg :: Dimensiunea Magica :: Fluviu-
Mergi direct la: