Forum Rpg
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Rpg

Welcome to Dream World !
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O noua piesa de teatru

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:05 pm

- Sa ma simt singur ? M-am obisnuit cu sentimentul asta ... acum 100 ani ma indragostisem de o fata . Era inger . Iti imaginezi ca , familia ei nu a fost deacord si , cand ne-am despartit , demonul a pus stapanire pe mine si a omorat toata familia ei . Inclusiv pe ea ... , o spuse cu o usoara tristete in glas . Toti fug.de.mine cand afla cine sunt...
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:06 pm

-Imi pare rau pentru ce ai pierdut. Totusi, relatiile intre doua fiinte fie inger, demon, zana, dragon,etc nu ar trebui sa constituie un impiediment. Cunosc o persoana care e jumate vampir, jumate zana. Nu po-ti numi tocmai o relatie normala, dar se poate.
Asa cum s-a putut si la mine si incep sa imi scald picioarele in apele raului. Desi am ramas fara parinti, il am pe Kazyz, fratele meu vitreg care este naga pur.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:07 pm

- Din cauza demonului ce ma controleaza , nimeni nu se apropie de mine . Iar daca o face , ori ii omor , ori fug .. , ofta . Iar relatia demon-inger , nu era privita.cu ochii buni din partea parintilor ei .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:07 pm

-Mie nu imi e frica de el. Am fost crescuta de tata pana la 14, apoi cand a murit m-au crescut naiadele.
Pe langa faptul ca eram doar o copila, m-am trezit ca sunt si mostenitoarea tronului. Raul neavand suficiente garzi, a fost atacat. Am invatat destul de repede sa fac potiuni de tot felul, magie pentru a proteja raul. Flacara verde constituie un baraj pe care nimeni nu-l poate dobora, s-a nascut acum zece ani in rau.
Acum e liniste dar tot imi fac griji. Merse mai aproape de apa si intra pana la glezne.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:09 pm

- Asa e , dar pentru parintii ei , era o mare problema . Ma vedeau ca pe un monstru ... , isi baga picioarele in apa , lasandu-si privirea in jos . Si da, aveti dreptate , demonii se hranesc cu frica oamenilor . Dar nu si eu . Eu ma hranesc cu sufletele lor , doar cand sunt transformat .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:10 pm

Un sarpe urias trecu pe langa noi, facandu-ne sa tresarim. Zar scoase capul din apa si se incolaci pe corpul tinerei.
-Zar! M-ai speriat! il mustra ea.
-Ssss...sscuze, sasai sarpele.
-Vi-l prezint pe Zar, animalul meu de companie. Am crescut cu el si avem aceasi varsta.
Cum iti place apa Ravi?
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:10 pm

Un leu isi facu aparitia , dar se aseza linistit langa Ravi .
- Iar el e Scar , schita un mic zambet . Singurul meu prieten si care ma insoteste oriunde , incepu sa il mangaie pe coama . Apa ? Ma calmeaza foarte mult , demonul s-a potolit .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:13 pm

Zar se incolaci si mai strans in jurul ei, lasandu-o aproape fara aer.
-Nebunule nu iti face nimic! stiind ca incerca sa se ascunda de leu. Are tendinta sa ma straga foarte tare cand se incolaceste zambi ea si cand cunoaste lume noua. Buna Scar si intinse mana catre leu ca sa o miroasa. Ce coama matosoasa ai si incepu sa il smotocesca putin. Ma bucur ca te simti mai bine. Dintr-o data aparu o naiada care se furisa in spatele si ii sopti ceva in ureche.
-Mae intreaba daca vrei sa mananci fiindca se apuca sa pregasteasca ceva. Ii place sa se ocupe de bucatarie, e pasiunea ei.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:14 pm

Scar cand il vazu pe Zar, isi arata coltii dar Ravi il linisti imediat . Cuminte, Scar . Nu iti face nimic baiete, ii ciufuli coama iar aceasta se alinta pe langa baiat ca o pisica . Se apropie de fata, scotand un marait usor, dar nu de amenintare, ci de placere ca il mangaia .
- Oh, ok, aproba scurt din cap cand auzea de mancare.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:16 pm

Mae se facu intr-o clipa nevazuta razand vesela.
-E asa pufos Scar! Esti norocos, ai o mica, mare perna care te incalzeste daca iti e frig.
Zar simtindu-se mai in largul sau ii dadu drumul si se aseza de o parte, avand inca coada incolacita in jurul gleznei stangi a fetei.
Cam in douazeci de minute, Mae si inca doua naiade se ivira cu mancarea. Una din ele aseza o masa mai lunguta, o acoperi cu fata de masa si aseza tacamurile. Mae intinse mancare de la spaghete, mancare japoneza si chinezeasca, iar ultima naiada veni cu doua vase mari: unul cu apa, altul cu nectar dulce acrisor, apoi plecara razand vesele.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:17 pm

Scar incepu sa se joace cu naiadele , acomodandu-se foarte usor cu oaspetii . Ravi cand vazu mancarea , marii ochii simtind cum stomacul incepu sa-i ''cante'' de foame . In ciuda faptului ca era demon , aceasta manca ca un baiat normal , mai putin cand era demon . Atunci se hranea cu sufletele oamenilor . Lua betele si incepu sa infulece pe nerasuflate , uitandu-se cu coada ochiului la Scar si naiade .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:17 pm

-Itadakimasu! spun eu in japoneza, multumind naiadelor, apoi apuc cu castronel cu ramen si o pereche de betisoare si incep sa mananc.
Sper ca dupa pranz sa mai aveti loc si pentru desert.
Naiadele si leul se oprira putin din joaca lor venind sa manance, alaturi de noi, inclusiv Zar.
-Vrei apa,nectar sau sake? il intreb cand vreau sa torn in pahare.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:19 pm

- Nectar, raspunse Ravi zambind intinzand paharul pentru a-i turna lichidul . Scar se indeparta putin de acestia pentru a se odihni .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:20 pm

-Ii turna in pahar nectar. E facut de naiadele din rau, adauga ea. Si Ravi ai vreo activitate preferata? Ca un hobby?
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:21 pm

- Activitate ? Imi place pianul foarte mult , lua o gura din nectar . Deobicei , ma transform in pasare Phoenix si merg oriunde , calatoresc mult din cauza demonului ce il am in mine . Daca raman intr-un singur loc , fac dezastru .. dar tu?
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:22 pm

-Imi place sa fac potiuni. Potiunile de apa sunt preferatele mele. Inotul si dansul se numara prin pasiunile mele.
Si in ultimul timp calatoriile.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:23 pm

- Dragut , murmura el luand din dulciurile aduse mai devreme , apoi isi muta privirea catre Scar .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:23 pm

Tiramisu, tort cu fructe de padure, inghetata se numarau printre dulciurile aduse de naiade, apoi acestea se prinsera in hora si incepura sa danseze cu Scar in mijloc. Zar se altura si el, iar de data asta leul paru mai prietenos.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:23 pm

Ravi statea linistit pe iarba , privind fascinat de toata hora ce o creau .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:24 pm

-Haide ii spuse tragandu-l de mana. Acum trebuie sa arzi caloriile.
Sau nu iti place sa dansezi?
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:25 pm

- Ce ? , mari instinctiv ochii cand aceasta l-a luat de mana . Aaaa , nu prea stiu sa dansez .. , murmura el incet , privind-o .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:25 pm

-Dar toata lumea invata, ii zambesc mieros. Te rog, macar unul.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:26 pm

- Daca ma rogi tu asa frumos , bine .. , chicoti Ravi si intra in cele din urma in acea hora .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:28 pm

-O, multumesc, esti dragut.
Il prinse de maini si incepura sa danseze usor, apoi se invarteam si iar incepusera sa se invarta pana nu isi mai simteam picoarele.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2017 9:28 pm

Dupa un timp , hora se destramase iar Ravi se tranti pe iarba pentru a se odihni .
- A fost .. interesant , zambi el .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
O noua piesa de teatru
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Rpg :: City :: Teatru-
Mergi direct la: