Forum Rpg
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Rpg

Welcome to Dream World !
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O noua piesa de teatru

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 9:52 pm

- Poate fi mai perfect de atat ? , murmura Ravi uitandu-se inca uimit la tot ce il inconjura . Pot sa .... ? , si dadu de inteles sa faca baie in apa termala .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 9:55 pm

-Esti invitatul meu Ravi, chicoti ea incet in timp ce se plimba pe langa gradina, apoi baga o mana in apa.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 9:55 pm

Ravi zambi ca un copil mic , si isi dadu tricoul iar jos , intrand in apa usor fierbinte . Era obisnuit cu temperaturile mari ale apelor , mai ales ca avea puterea asupra focului , iar apa aceasta i se parea o joaca .
- E asa de ... bine , rasufla el usurat . Tu nu vii ?
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 9:57 pm

-Numaidecat si merse in usa din dos ca sa isi puna un costum.
Isi scoase rochita alba apoi imbraca un costum din doua piese: alb, cu dungulite negre. Pasi afara si se indrepta spre piscina aburinda.
Tocmai cand intra in apa, Ravi deschise ochii.
-S-a intamplat ceva? zambi ea in timp ce inainta in apa,apoi isi dadu parul pe spate.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:00 pm

- Aaaa.. , nu . Nu s-a intamplat nimic .. , rosi usor in obraji si isi muta privirea in alta parte . E ok , schita un mic zambet . Cel putin , incepu sa se joace cu degetele in apa , tu ai familie si ai casa , ofta el usor.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:00 pm

-Ce timid esti! incepu sa-l tachineze. E drept ca am o casa, dar nu am avut niciodata o mama, a murit cand m-am nascut eu si am privit in gol spre apa. Daca vreodata ai nevoie de o casa po-ti sta aici si l-am privit direct in ochi,cat se poate de serioasa.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:05 pm

- E si mai greu sa-ti fie omorata toata familia sub ochii tai iar tu sa fii nascut cu un demon care nu iti da pace , ofta prelung . Nu am putut face nimic .. Nimeni nu se apropia de mine si la toti le erau frica si efectiv eram atacat pe nedrept , isi lasa privirea in jos . Ca sa numai zic , cand mi-am omorat prietena , m-am simtit groaznic , ca un monstru .. , isi puse fata in palmele sale dar imediat isi intoarse capul catre ea . Nu , nu as putea ... e prea periculos pentru toti.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:06 pm

-Eu...eu te inteleg ca iti este greu, dar nu trebuie sa ramai pentru tot restul vietii singur.
Raul este in siguranta, palatul este pazit de multe forte pe care nici noi naiadele nu le cunoastem in profunzime. A rezistat o suta de ani, va rezista de acum inainte.
Ravi si l-am luat de o mana de nu ma lasi sa te ajut? Cu cat temi mai tare de demonul tau, cu atat el avea satisfactia mai mare. Trebuie sa iti invingi demonii.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:07 pm

- Oricat as incerca , nu pot sa inving demonul din mine . Face parte din mine , am crescut odata cu el . Tot ce pot sa fac , e sa-l controlez .. iar cu timpul , demonul se face din ce in ce mai puternic . Crede-ma ca am incercat de atatea ori sa-l opresc , dar imi fac mie rau . El daca moare , mor si eu .. nu am cum sa-l inving oricat as incerca .. , ofteaza iar si ridica din umeri . Tocmai de asta vreau sa vad ce mai e pe acasa , sa vad daca pot locui acolo ...
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:08 pm

-Da, fiindca sunteti o singura fiinta. Poate ca singura solutie pentru tine este aceea de a te contopi cu el. Nu veti mai fi Ravi si demonul. Vei fi si demon si tu insuti in acelasi timp.
Spune-mi, unde e casa ta?
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:09 pm

- Cam asta e singura solutie . Demonul asta si incearca sa faca . Sa ma controleze de-antregul si sa fac rau , tuturor . De asta ma cam impotrivesc si ai vazut si tu cam ce face demonul din mine cand iese la suprafata .. Casa mea ? , intreba Ravi . Trebuie sa ne teleportam cu asta , intinse palma si era in mana lui o piatra rosie ca focul . Cu asta ne teleportam .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:10 pm

-Bine si am iesi din apa ca sa isi puna rochia inapoi pe ea.
Se inapoie unde era Ravi si privi piatra rosie din palma sa, apa scurgandu-se din parul ei.
-Trebuie sa ating piatra? intreba intizand mana usor spre ea.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:10 pm

Iesi din apa si se aseza in fata ei .
- Doar sa te tii de mine . , raspunse el ferm si intinse palma pentru a se teleporta .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:11 pm

Ii intinse mana, impreunandu-se cu a lui. Piatra din mana sa straluci apoi un vartej se crea.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:13 pm

Nu dura mult , iar intr-o secunda erau in imperiul focului si al intunericului . In fata lor era un castel imens , parca desrpins din povestile fantastice si un dragon urias pazea castelul . Era intuneric , cerul era acoperit cu norii negrii .
- Casa , dulce casa ... , privi Ravi dragonul ce statea acolo . Se pare ca Dragon , inca e paznicul castelului ..
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:14 pm

-E un castel urias, zise uitandu-se in sus la el. Nu mai locuieste nimeni, asa-i? Un regat de foc sopti ea.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:14 pm

- Exact . Regatul intunericului si al focului ... numai e nimeni aici ., se indrepta catre poarta castelului , dragonul agitandu-se din ce in cemai tare.
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:15 pm

-Cred ca se agita din cauza mea. De cand nu ai fost aici?
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:16 pm

- Probabil . , murmura Ravi si se apropie de dragon din ce in ce mai mult . In loc sa-l atace , dragon se inchina in fata acestuia .
- Bine ai revenit , stapanul meu ... , adauga dragonul pe o voce dura dar totusi misterioasa .
- Se pare ca nu m-ai uitat , schita un mic zambet si incepu sa-l mangaie .
- Niciodata nu am sa te uit stapane , esti singurul supravietuitor .. credeam ca nu ai sa mai vii .. Ea cine e ?
- Ea ? Ea e Enyo, e naigini, o prietena de a mea ..
- Hmm ...., dragonu o privi pe fata foarte atent , ducandu-se la locul lui.
- Ignora-l , se indoieste mereu de prietenii mei , deoarece toti m-au dezamagit si la final , din cauza demonului , ajung sa omor persoanele dragi mie . De cand nu am mai fost ? Cam de 200 de ani. deschise portile uriase ale castelului , doar cu o simpla atingere.


Ultima editare efectuata de catre Panda. in Dum Ian 22, 2017 10:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:16 pm

-Pe de o parte si Dragon are dreptate. E foarte atasat de tine si tocmai din aceasta cauza cauta sa te protejeze. Cred ca toti procedam asa atunci cand ajungem sa tinem la o persoana foarte mult. Si tot ce cunosti.
Ei bine Ravi, incotro o luam?
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:19 pm

- Dragon ? Da , de cand eram eu mic , s-a atasat de mine , adauga Ravi mergand cu pasi micuti . Pe aici , si intra in castel . Totul era asa de intunecat , submru si cateva flacari micute , nestinse de sute de ani , isi facea veacul . In ciuda faptului ca era praf , perdele rupte si panze de paianjen , castelul era fix cum si-l amintea Ravi . Cadavrele rudelor, zaceau pe jos , in perfecta stare , ca si cum ar fi fost vii . Mai incolo, dadea peste trupurile parintilor si se opri cateva secunde .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:21 pm

Merse alaturi de Ravi inauntrul castelului. Corpurile demonilor se descompun altfel cand mor?
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:22 pm

- Nu i-am inmormantat , din cauza ca ei au fost asasinati . Iar in ziua aia , demonul si-a facut de cap cu mine si i-am ucis pe toti care i-au omorat si atunci am fugit de aici ... , isi lasa privirea in jos catre ai lui . Cam asa se intampla cu trupurile demonilor cand mor ,.. raman intacte . Nu am avut puterea sa-mi ingrop parintii si rudele cand eram mic , ofta prelung apoi isi muta privirea mai inainte si isi vedea trupul fetei de care se indragostise .
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Arya
Admin
Arya


Mesaje : 430
Data de înscriere : 17/04/2015
Varsta : 34
Localizare : Antartica

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:23 pm

-Ravi exista vreo biblioteca in castel? Poate aflam ceva folositor acolo.
Sus In jos
Panda.
Admin
Panda.


Mesaje : 424
Data de înscriere : 17/04/2015

O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 EmptyDum Ian 22, 2017 10:23 pm

-Biblioteca ? , se intoarce pe calcaie catre Enyo . Da, este . Pe aici , ii indruma catre o usa mare . Cu o miscare a mainii , aceasta deschise usile si in fata lor se afla o biblioteca uriasa , decorata in stil vechi . Ravi aprinse tortele din interior , apoi se intoarce catre ele .
- Asta e biblioteca ..
https://2img.net/h/oi57.tinypic.com/291hnxf.jpg
Sus In jos
https://dreamworld.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O noua piesa de teatru   O noua piesa de teatru - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
O noua piesa de teatru
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Rpg :: City :: Teatru-
Mergi direct la: